Çavdar Otel » Sarımsaklı

Sarımsaklı - Ayvalık

Sarımsaklı, ince kumlu plajlarıyla Türkiye ve dünya çapında pek çok ödüle layık görülmüş bir tatil cenneti. Sadece göze hitap etmeyen Sarımsaklı plajları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından insan sağlığı için en iyi kumlu plaj ünvanıyla da taçlandırılmış durumda. İsmini eski Rum evlerinin yapımında kullanılan sarımsak taşından alan belde, oldukça farklı bir kum yapısına sahip. 

Ege Denizi kıyılarını süsleyen kilometrelerce uzunluktaki Sarımsaklı kumsallarının nüfusu özellikle Haziran ve Ağustos ayları arasında katlanarak artıyor. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Sarımsaklı, mavi bayraklı kumsallarıyla birlikte diğer turistik beldelere göre çok daha uygun fiyat seçeneklerine sahip. 

Sarımsaklı'nın merkezinde bulunan Çavdar Otel, denize olan yürüme mesafesiyle, ferah odalarıyla, çevresi palmiyelerle kaplı terası ve bahçesiyle beldenin tadını çıkarmak için en uygun tesislerden biri. 

Çavdar Otel'deki tatiliniz süresince Sarımsaklı plajlarının doyasıya tadını çıkarabileceğiniz gibi çevredesindeki alanları da gezebilirsiniz. Ayvalık'ta denize girmek için en ideal bölge olan Sarımsaklı'nın etrafında daha çok tarihi alanlar bulunuyor. Cunda'nın taş sokaklarında, tarihi Rum evleri arasında gezebilir, Küçükköy'de geleneksel köy evlerini ve Ayvalık'ın merkezindeki kiliseden camiye dönüştürülen yapıları görebilirsiniz. Ek olarak muhteşem gün batımı manzaraları sunan Şeytan Sofrası da gezilmesi gereken alanlardan.